Inspirace z Chelsea

RHS Chelsea flower show je výstava konaná každoročně Royal horticultural society – anglickou Královskou zahradnickou společností v Londýně. Ocenění si odnášejí zahradní designéři za své nejlepší návrhy. Podle jejich plánů se na několik málo dnů realizují výstavní zahrady díky sponzorským příspěvkům.

600 Days with Bradstone

Návrh: Sarah Berle
Zahrada, jak si ji autorka představuje pro relaxaci astronautů na Marsu. Výsadbu tvoří užitkové rostliny spolu se suchomilnými.

The Daily Telegraph Garden

Návrh: Isabelle Van Groeningen & Gabriella Pape
Romantická zanořená zahrada k poctě německého pěstitele rostlin a zahradníka Karla Foerstera.

The Amnesty International Garden

Návrh: Paula Ryan, Artillery Architecture & Interior Design
Střešní zahrada oslavující myšlenku lidských práv. Po výstavě je umístěna na budově londýnské centrály The Amnesty International.

Fleming’s & Trailfinders Australian Garden

Návrh: Mark Browning
Díky strohým liniím, kontrastu bělostných bříz s červenolistými buky, doplněným chladnou šedí kovu vznikl jednoznačně definovaný moderně působící prostor.

Cancer Research UK Garden

Návrh: Andy Sturgeon Garden Design
Propletené dřevěné stuhy symbolizují společné úsilí v boji proti rakovině. Stuhy jsou podpořeny jemnou, péřovitou výsadbou, která kontrastuje s rovnými liniemi konstrukce pavilonu, kovových dílů plotu a dlouhých pásů schodů.

The Fortnum & Mason Garden

Návrh: Robert Myers Associates
Ornamentální historická zahrada s velkolepou terasou pro relaxaci a zábavu. Terasa je zakončena třemi grotami, v zahradě jsou umístěny úly a ve výsadbě jsou zahrnuty medonosné rostliny.

The Chris Beardshaw Garden

Návrh: Chris Beardshaw in association with Buildbase
Zahrada s menšími uzavřenými celky navržená ve stylu Hidcote Manor Garden, která byla založena začátkem minulého století cestovatelem Lawrence Johnstonem v duchu hnutí Arts and Crafts.

A Tribute to Linnaeus

Návrh: Ulf Nordfjell
Zahrada k třístému výročí narození švédského botanika a systematika Karla Linného s prvky severské krajiny a přírody.

Lloyds TSB Garden

Návrh: Trevor Tooth
Moderní zahrada vytvořená použitím geometrických linií a barev sponzorské firmy. Zvláštním prvkem zahrady jsou dva holografické panely v modré a zelené barvě nad vodní nádrží.

The Marshalls‘ Sustainability Garden

Návrh: Scenic Blue Design Team
Geometrická zahrada s centrální nádrží a pavilonem zasypaným zeminou. Zahrada opět propaguje udržitelný rozvoj využitím solární energie a recyklace odpadní vody, sluneční kolektory jsou skryty v obeliscích.

Through the Moongate

Návrh: Lesley Bremnnes
Zahrada inspirovaná taoismem, z rušné ulice se vchází na klidný dvorek a měsíční bránou do meditační části. Osázení využívá druhy původem z Číny.

The Savills Garden

Návrh: Marcus Barnett & Philip Nixon
Zahrada připomíná krajinu s vodním tokem. Tok přerušují nízké zídky k sezení, kromě zídek je v zahradě umístěno velkorysé posezení obklopené zelení.

Laurent-Perrier Garden

Návrh: Jinny Blom
Zahrada se sluneční a měsíční bránou symbolizující běh života a s bujnou bylinnou výsadbou.

Porthgwyr Arts Garden

Návrh: Debra Craig, Aline Dejaegher, Karen Narramore
Elegantní zahrada pro malé prostory.

Kate Frey

Návrh: Debra Craig, Aline Dejaegher, Karen Narramore
Ekologická zahrada v duchu udržitelného rozvoje, pro vytvoření zahrady byly použity pouze recyklované materiály. Dominantami jsou vinice a větrný mlýn pro výrobu energie k pumpování vody.

The Westland Garden

Návrh: Diarmuid Gavin & Stephen Reilly
Zahrada s dvojitým studiem pro starší tvůrčí pár. Mohou pracovat zvlášť a odpočívat spolu. Studio je doplněno odvážnou výsadbou rostlin kontrastních tvarů.